Markedets mindste stik med skruetilslutning

Vores samarbejdspartner Techno har udviklet markedets mindste vandtætte stik med skruetilslutning.
På trods af størrelsen er det lykkedes at designe en løsning til at forbinde lederne med en skrue som gør stikket velegnet til feltmontering.
TH381 har en diameter på kun 14 mm. Kontaktenheden har en push-pull-lås og en funktion, der giver dig mulighed for låsning for at undgå at den afbrydes fejlagtigt.
- IP68 / IP69K
- 10A
- 5mm²
- Ø 14 mm
- Mekaniske koder
Du er velkommen til at kontakte os for en gratis prøve!
Vi har stor erfaring og hjælper dig gerne med at finde det rigtige stik til netop din applikation. Vi samarbejder med mange verdensførende leverandører for at sikre høj kvalitet og driftssikkerhed. Flere af vores leverandører har også gode muligheder for kundetilpasninger og støbte ledningssæt.
Konnektorer er en stor del af vores forretning og et område, hvor vi konstant arbejder på at kunne tilbyde et meget bredt og komplet sortiment. Vi samarbejder med flere markedsledende producenter og kan opfylde dine krav til IP-klassificering, tilslutning, låsning, polnumre med mere.
Vi har kontaktløsninger till kredsløb såvel som til paneler og kabel til kabel.
Michael Sommer Frydensbjerg
Salg
+45 29 48 17 40
Seneste nyt

Elektrisk ledende lim - ideel til solpaneler

Vi forlænger levetiden på dit solenergisystem

NØDSTOP i MODERNE DESIGN
